Hisar Okulları Anne Oğul müzisyenler Gülsin Onay ve Erkin Onay Piyano-Keman Resitali ile Müzikseverleri Bir Araya Getiriyor

Klasik müziğin genç nesillere sevdirilmesini ve öğrencilerin eğitim gördükleri veya seçtikleri enstrümanların üstün örneklerini izleyebilecekleri bir platform oluşturma hedefiyle, 2018 yılında başlatılan “Feyyaz Berker Klasik Müzik Konserleri” serisi, 2023-2024 sezonunda da büyük bir heyecanla devam ediyor.

Hisar Okulları, Feyyaz Berker Klasik Müzik Konserleri serisinin bu yılki açılışını “Gülsin Onay-Erkin Onay Piyano ve Keman Resitali” ile başlatıyor. Devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay’ın keman sanatçısı oğlu Erkin Onay ile birlikte sunacağı piyano-keman resitali, 9 Ekim Pazartesi akşamı 20.00’da Hisar Okulları’nda müzikseverler ile buluşacak.

Resitalde, klasik müziğinin sevilen isimlerinin bestelerini seslendirecek olan ikili dinleyicilerine eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

hisarkulturmerkezi.com adresinden temin edilebilecek olan konser biletleri, etkinlik günü girişte hazır olacak.

 

Gülsin Onay ve Erkin Onay Piyano ve Keman Resitali

Tarih: 9 Ekim 2023, Pazartesi 

Yer: Hisar Okulları Atatürk Salonu

Saat: 20.00

Bilet: 400 TL

 

PROGRAM:

 •  Wolfgang Amadéus Mozart
   Sonat keman ve piyano için, mi bemol majör, KV 378
 • Allegro moderato
  Andantino sostenuto e cantabile
   Rondeau: Allegro
 • Frédéric Chopin
   Andante spianato et Grande Polonaise brillante, mi bemol majör Op.22
 • Edward Elgar
   Sonat keman ve piyano için,mi minör, op.82
 • Allegro
  Romance: Andante
   Allegro non troppo

Gülsin Onay

“Harika çocuk” olarak başladığı müzik yaşamını dünyanın önemli orkestraları ve şefleriyle çalışmalar yaparak sürdürür. Uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilyor. Ayrıca besteci Ahmed Adnan Saygun’un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanınır ve Saygun’un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük ediyor. Türkiye devleti tarafından verilen Devlet Sanatçısı unvanının sahibidir. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solistidir ve Bilkent Üniversitesi’nin de sürekli sanatçısıdır. Ayrıca 2003 yılından beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi’dir.

Erkin Onay

Keman eğitimine büyük babası Joachim Reusch ile başladı. 1989-1994 Yılları arasında ‘Hannover für Müzik’de Prof. Atilla Aydın ile özel olarak çalıştı. Genel keman eğitimini Almanya Hannover de sürdürürken Türkiye, Almanya, Yunanistan ve Fransa da resitaller verdi. Aynı dönemde Genç Müzisyenler festivallerine katıldı.2007 yılından bu yana Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında Başkemancı olarak görevini yapmaya devam ediyor.

 

Hisar Okulları’nın eğitim modeli bilim, mühendislik, sanat ve tasarım alanlarını kapsıyor 

Hisar Okulları kurulduğu ilk günden bu yana, dünya ile rekabet edebilen öğrenciler yetiştirmek üzere; bilim, mühendislik, sanat, tasarım gibi farklı alanların ilişkilendirildiği bir eğitim modeli ve akademik program sunuyor. Okul; en küçük yaşlarından başlayarak, her düzeydeki öğrenciler için ilgi alanları doğrultusunda deney ve gözlem odaklı bilgi ve beceri edinme fırsatları yaratıyor. Bu becerilerle donanmış öğrenciler yaşam yolculuklarına, sorun belirleme, çözüm üretme ve bu çözümleri sebatla uygulamaya koyma tecrübesiyle başlıyorlar. 1591 öğrencisi olan okulun mezunları, Türkiye ve dünyanın önde gelen eğitim kurumları ve kuruluşlarında eğitim ve çalışma hayatlarına devam ederken, içinde bulunduğu toplumun ilerlemesine de katkı veriyor. hisarschool.k12.tr/ 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x